2021.03.05 WITAMY!

Luty 2016 – założyciele i pomysłodawcy: Marek Karczewski i Jacek Czaplicki.
Miłośnicy kolarstwa ostrołęckiego chcą zdigitalizować wspomnienia
Członkowie Klubu Kolarskiego 24h i miłośnicy kolarstwa postanowili zająć się historią tej dyscypliny sportu związanej z Ostrołęką i regionem. Zbierają przedmioty – zdjęcia, medale, dyplomy, ale również to co najbardziej ulotne, czyli wspomnienia i anegdoty.
 
– Chcemy zachować i publikować historię, zanim zniknie w pamięci i w „żołądkach moli”.
Jak można pomóc? Ci, którzy mogą posiadać pamiątki w zbiorach rodzinnych – zdjęcia, medale, dyplomy, statuetki czy co tam wręczono podczas rozdania nagród w wyścigach mogą je oddać lub wypożyczyć zbieraczom. Oni je zdigitalizują – zdjęcia zeskanują, medalom zrobią zdjęcia. Jest też z pewnością grupa tych, którzy sami brali udział w życiu kolarskim w Ostrołęce jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Ich wspomnienia są bezcenne i niezwykle ulotne. Liczymy, że uda się zebrać np. anegdoty czy nieznane dotąd wątki i pokazać je światu.
 
Zdjęcia i pamiątki, które otrzymaliśmy do tej pory publikujemy. Niestety, jak wiedzą ci, którzy biorą się za archiwizowanie czegokolwiek pamięć ludzka jest zawodnym narzędziem. Zdjęciom często brakuje podpisów – informacji o miejscu, czasie, osobach, które wówczas brały udział w rywalizacji.
 
– Liczymy na pamięć innych, (kto jeszcze jest na zdjęciach, gdzie zrobione zdjęcia, kto robił zdjęcia).
Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: klubkolarski24h@gmail.com lub rowerkarola@gmail.com
Opublikowane dotąd zdjęcia można obejrzeć również na fanpage`u HISTORIA KOLARSTWA OSTROŁĘCKIEGO
 
Są tu pamiątki z Wyścigu Dookoła Ziemi Kurpiowskiej w 1978 roku, zdjęcia z wyścigu Dookoła Mazowsza, starty w Bełchatowie, Przasnyszu, Warszawie. Jeśli ktoś oglądając pamiątki coś sobie przypomni może dodać, nawet obszerny, komentarz.
 
Zachęcamy!
Zapraszamy!
foto: z kolekcji Janusza Łępickiego. Nyską TL-2537 w drodze na wyścig.

Dostępność