16 maja – znakomite starty Janusza Łępickiego

W Płońsku odbyły się Mistrzostwa Mazowsza (ze startu wspólnego i indywidualnie).
W imprezie wzięło udział 135 zawodników. Trasa wiodła w kierunku na Czerwińsk i z powrotem.

Wśród seniorów dwa tytuły mistrza okręgu wywalczył Andrzej Bławdzin, wśród młodzików Janusz Łępicki z MZKS Ostrołęka i Marek Goliński z Józefovii, zaś w kategorii juniorów tytułami podzielili się Stanisław Przybyłek z LZS Sochaczew i Antoni Górski z MZKS Ostrołęka.

Zachowane archiwa z przed pięćdziesięciu lat przypominają jak szybko płynie czas, bo sukcesy Janusza Łępickiego zapisane były na kartach historii już pół wieku temu!

Po 50. latach pytamy Pana Janusza czy pamięta swoje wyścigi, w których wygrywał.

JŁ: “Dziś mija 50 lat jak zdobyłem pierwszy i drugi medal Mistrzostw Mazowsza. Wszystkich było 14 czy 15 razem ze Spartakiadą. Rano czasówka, po południu ze startu wspólnego. Na stadion w Płońsku wjechałem pierwszy ale na bieżni tak szarpnąłem że noga wypadła z noska i byłem tylko …drugi. Pół wieku a jakby …
niedawno

MK: Co zapadło najbardziej w pamięci z przed 50. lat?

JŁ: “Koszulek nie mieliśmy jednakowych. Każdy jechał w tym co miał, tzn co Kazik* mu dał. Rowery zwykle Jaguar na polskich suportach, na klin. Chyba nas dowiózł bus Volkswagen podarowany z Celulozy przez Finów.
Czasówkę wygrałem w młodzikach o 21 sek. przed drugim zawodnikiem na dystansie 10 km. Józek Kosek** był wtedy czwarty w juniorach.
Ze startu wspólnego byłem drugi, a w juniorach wygrał Antoni Górski** brat Kazika.
Na koniec maja 30. byłem trzeci na kryterium w Pomiechówku.”
* Kazik – to oczywiście Kazimierz Górski, trener 🙂
** Antek i Józek – zawodnicy z drużyny MZKS Ostrołęka.

Na załączonych zdjęciach najlepsze wyniki Janusza Łępickiego za 1971 rok, kategoria młodzik